Zhotovit podlahové topení svépomocí je dnes možné. Potřebujete k tomu pouze systémové desky se zářezy pro topné potrubí, rozdělovač, kam se trubky zapojí, a topný zdroj. Se zapojením rozdělovače vám vypomůže instalatér topenář a to ostatní už zvládnete sami – pokládku systémových desek i hadic a pokládku krycích cemento-vláknitých desek. Výstavba topení v podlaze je velmi rychlá, celý proces zabere jen několik dnů, nepotřebujete kontaktovat stavební firmu, která topení zalévá do betonu, čímž se výstavba nejen prodraží, ale i zkomplikuje. Suchý systém pokládky lze využít i tam, kde byste s klasickým betonováním neuspěli, například v podkrovních prostorách, které mají omezenou nosnost podlahy.
Jakmile máte topení hotové a položenou krycí podlahovou krytinu, například plovoucí podlahu nebo koberec, můžete k vám pozvat na návštěvu přátele, co podlahové topení doma nemají, a neznají ani jeho zásadní výhody. Můžete jim třeba oznámit, že se zúčastní slavnostní kolaudace a premiéry provozu tohoto zařízení, a předvedete, jak vlastně funguje, a v čem tyto přednosti spočívají.
Jedna z prvních věcí, která je pro tento způsob vytápění typická, je rovnoměrně rozložené teplo v celém prostoru, toho nelze docílit ani plechovými, ani litinovými radiátory, tam je vždy u podlahy chladněji a u stropu zbytečné vedro. S podlahovým topením budete mít stejné teplo na nohy, na obličej i na trup. A co nepochybně nikdo z vašich hostů nepřehlédne, je příjemné teplo na chodidla. Ono to vlastně svádí svléknout ponožky a užít si teplo v co nejtěsnějším kontaktu se zdrojem vytápění. Teplo na chodidla zlepšuje náladu, mírní stres a nahrazuje do jisté míry i reflexní terapii – masáže chodidel v masérském salónu. Díky topení v podlaze si vlastně dopřejete reflexní masáže chodidel zdarma a po celou dobu topné sezóny.