Rádi se koupete a plavete ve svém zahradním bazénu? Každý majitel je jistě hrdý na to, že si může kdykoliv jít zaplavat. Při slunečném počasí si můžeme hodiny užívat ve vodě a trávit je odpočinkem nebo relaxováním s rodinou či příteli. Jenomže stejně jako všechno ostatní i bazénová voda se musí hlídat, zejména z hlediska bezpečnosti na lidské zdraví, proto je nezbytné udržovat stabilně hladinu chloru, případně čistit vodu jiným způsobem. Ovšem zaměřit svůj zrak musíme i na další věci, které nevidíme, zejména by nás měla zajímat položka pH.
Pokud má voda zvýšené hodnoty pH než je optimální hranice a tato čísla hranici přesahují, použijeme přípravek ph minus. Po přidání přípravku by se voda měla optimalizovat a dát do původních podmínek. Pak už se opět můžeme těšit z plavání a koupání v našem bazénu.
Jistě se budete ptát, jaká je tedy optimální hranice. Ta se pohybuje mezi čísly 6,8 až 7,5.
Vyšší hodnoty jsou problémem zejména v bazénech vybavených takzvanou salinizační jednotkou, proto je potřeba tuto hodnotu neustále kontrolovat. Vyšší hodnoty však můžeme naměřit i bez této jednotky, takže pravidelnou kontrolu rozhodně nepodceňujte.
Doporučuje se provádět minimálně 1x za 14 dní. V případě, že se častěji koupeme, například v létě, kdy jsme každý den ve vodě, bychom vodu měli kontrolovat klidně i častěji, doporučuje se provádět kontroly třeba i jednou týdně.
Přípravky je vhodné používat už v případě, že se blížíte horní hranici. Už tehdy raději do vody přípravek přidejte, abyste hodnoty stabilizovali. Vybrat si můžete z granulovaných i kapalných prostředků. Ty se dají zakoupit v menších i větších baleních a dávkování vždy najdete na etiketě obalu.
Je potřeba zmínit, že hodnoty naměříte pomocí testeru. Ten se dá velice snadno a pohodlně zakoupit a zkouška je opravdu velice jednoduchá a rychlá, takže tester vyhodnotí ihned výsledek.