Televizní vysílání
Tohle zařízení mělo pro lidstvo při vynálezu rozhodně velký význam, protože dříve nebylo nic, co by běžný člověk v podobě filmu mohl sledovat v pohodlí domova, přičemž vše se přenáší přes signál, a to jen s malým zpožděním. Dnes to bereme jako samozřejmost, ovšem i přes to je zajímavé, jak se vlny vysílají z vysílače a náš přijímač je skrz televizi zobrazí ve formě obrazu. Postupem času si televize prožívalo více domácností a následně přišlo období barevných obrazovek. Ovšem i ty jsou jiné než dnešní. Fungovaly totiž přes katodové trubice, což dnes považujeme za neekonomické řešení s horšími parametry. I rozměry byli přeci jen podstatně větší.
Výhodou těchto zařízení je, že stanice mají přesně daný televizní program, podle kterého jedou, takže si můžeme vychutnávat filmy bez toho, aniž bychom museli někam chodit. Samozřejmě v dnešní době internetu už to není takové kouzlo, ale i tak je tu co sledovat.
Chytré zařízení
Když přijdete do obchodu s elektronikou, tak mnoho televizí se dá označit za chytré. Jde tu mnohem více než jen o přijímání a zobrazování signálu. Zařízení má totiž svůj vlastní operační systémy a přístup k internetu, což ve výsledku přináší řadu možností. Běžně je tu třeba internetový prohlížeče, YouTube a další základní aplikace.
Možná si řeknete, že tohle umí i Váš chytrý telefon, ovšem zde máme vše na velké obrazovce s velkou úhlopříčkou, takže si třeba film můžeme mnohem více vychutnat. Jistě jste uslyšeli o červeném tlačítku. Stanice jej využívají k tomu, že se před něj dostanete k dalším možnostem, o kterých se může běžnému televizoru maximálně zdát. Můžeme takto sledovat pořady zpětně, dívat se na různé filmy či seriál, dívat se na zajímavá videa a další kupu doplňujícího obsahu. Stačí mít přitom na zařízení přístup k internetu. Když si to vše shrneme, tak moderní televize má co nabídnout.